BJJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY (JUNIORZY)

Jak zorganizować czas wolny dziecku w Toruniu? Zajęcia pozalekcyjne, SPORTY WALKI dla dziecka.

bjj zajecia sztuki walki dla dzieci toruń, pomoc trener podczas treningu

Możliwości na spędzanie wolnego czasu – czy to po szkole, czy w okresie wakacyjnym – przez dzieci w Toruniu jest naprawdę wiele. Są aktywności bardziej jednorazowe np. trampoliny, łyżwy, orlik, nauka gry na instrumencie lub aktywności systematyczne, takie jak uczęszczanie na zajęcia zorganizowane (grupowe lub indywidualne) co określony odstęp czasu. Wszystko zależy od preferencji naszego dziecka, jego hobby, zainteresowań, predyspozycji lub planów rodziców – jaką pasję chcieliby zaszczepić w swoim dziecku, jakie nawyki w nim rozwinąć…

…A bardzo dobre nawyki rozwija się właśnie poprzez aktywności ruchowe w grupie (wtedy dochodzi również element socjalizacji, współpracy, współzawodnictwa, gry fair-play, nauki przegrywania oraz odnoszenia sukcesów). Nauka sztuk walki daje dziecku wiele możliwości – najmłodszych uczy m.in. sztuki bezpiecznego upadania, koordynacji ruchowej, podstawowych zachowań i chwytów w celu samoobrony. Uczymy się wszystkiego poprzez zabawę, integrujemy dzieci z rówieśnikami oraz oswajamy z matą.
Może być to rozrywka niewiążąca, wdrożona jedynie w celu oderwania młodego miłośnika komputera od swoich ulubionych gier i rozruszania kości po paru godzinach siedzenia w szkolnej ławce. Może być to również zaszczepienie pasji na kolejne lata, a może i kolejne kilkadziesiąt lat. Ćwiczenia od dziecięcych lat działają tylko i wyłącznie na plus, zarówno dla ciała jak i mózgu dziecka, ale i przyszłych sukcesów w sporcie, czy to w BJJ, czy innych – mamy już podstawy ruchowe, możemy również spróbować swoich sił w innej sztuce walki, lub zupełnie innej dyscyplinie sportowej. 

Nasz klub oferuje zajęcia ze sztuk walki dla dzieci w Toruniu, w zależności od grupy wiekowej: 4-6 lat, 6-10 lat oraz 10-14 lat. Jest to idealna forma zajęć, które jednocześnie bawią i uczą. Łączyć pożyteczne z przyjemnym mogą u nas zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, bowiem grupy są mieszane. Na każdych zajęciach, w każdej z grup, dają lekcję oraz sprawują opiekę dwoje trenerów. Dowiedz się czym jest Brazylijskie Jiu-Jitsu!

TRENINGI BJJ DLA DZIECI, DLACZEGO WARTO?

ZDROWIE:

 • prawidłowy rozwój fizyczny,
 • silniejsze mięśnie,
 • większa wytrzymałość i siła,
 • poprawa kondycji fizycznej,
 • lepsza koordynacja ruchowa,
 • korekcja wad postawy,
 • szybszy refleks,
 • poprawa koncentracji,
 • ćwiczenie pamięci,
 • wspieranie myślenia przyczynowo-skutkowego,
 • dbanie o prawidłową masę ciała i odpowiednie, sportowe, nawyki żywieniowe,
 • większa odporność na urazy,
 • tzw. wytrenowane serce.

ROZWÓJ:

 • umiejętność współpracy w grupie,
 • kształtowanie cech, takich jak: dokładność, empatia, komunikatywność, asertywność, obowiązkowość, pracowitość, punktualność, zaradność, zdyscyplinowanie,
 • odkrywanie dobrych wzorów do naśladowania,
 • wzrost pewności siebie,
 • zaszczepienie pasji,
 • poszerzanie grona znajomych, przyjaciół,
 • chęć progresu, pokonywania swoich słabości, bycia coraz lepszym,
 • dążenie do określonego celu,
 • zdobywanie kolejnych pasów BJJ, 
 • uczestnictwo w zawodach, wygrane walki,
 • znajomość sztuk walki i samoobrony.
TRENING TO DOBRA ZABAWA

nauczamy poprzez gry, zabawy, rywalizacje pod okiem trenerów, z wykorzystaniem różnych narzędzi i szerokiego asortymentu: materace, tory przeszkód, worki i tarcze bokserskie, piłki lekarskie, fitness, sportowe, drabinki motoryczne i wiele innych.

BJJ dla dzieci - jak zacząć?

Aby rozpocząć u nas przygodę z BJJ, należy skontaktować się z nami telefonicznie lub przez Facebook, aby ustalić pierwszą wizytę dziecka w klubie. Podczas rozmowy z trenerem ustalicie, która grupa będzie odpowiednia, zważając na wiek dziecka, jego wagę i wzrost oraz siłę i predyspozycje sportowe. Najmłodsze dzieci 4-6 lat trenują raz w tygodniu, natomiast dzieci w wieku 7-14 dwa razy na tydzień. 

Pierwszy trening jest zapoznawczy, a tym samym darmowy. Młody zawodnik może sam przekonać się, czy zajęcia spełniają jego oczekiwania oraz, czy dobrze czuje się w danej grupie. Na zajęcia potrzebne będą: strój sportowy, butelka wody oraz klapki (aby przejść z szatni na salę – na macie ćwiczymy boso). W starszych grupach, dzieci zaopatrują się również w kimono – wtedy przeprowadzane są treningi w gi, ukierunkowane często pod zawody juniorów. 

Po pierwszym darmowym treningu, gdy decyzja o kontynuowaniu treningów jest pozytywna, rodzic wypełnia deklarację członkowską dziecka oraz wpłaca składkę członkowską.

DLACZEGO COPACABANA/TASW TO IDEALNY WYBÓR KLUBU SPORTÓW WALKI DLA DZIECI W TORUNIU?​

1. Trenerzy z wieloletnim doświadczeniem na macie (nie tylko w BJJ, ale również Ju-Jitsu i Judo) oraz międzynarodowymi sukcesami.

2. Wyjazdy na zawody. Trenerzy, za zgodą rodziców i dzieci, zapisują chętnych na zawody, pod które przygotowują młodych zawodników na treningach. Na każde takie wydarzenie jedzie przynajmniej jeden trener, aby wspierać najmłodszych podczas ich walk oraz obserwować pola do późniejszej pracy w celu poprawy techniki. Zawody są idealną okazją, aby sprawdzić swoje siły na macie, przenieść doświadczenie z treningów (gdzie jesteśmy u siebie w komfortowych warunkach, z grupą, którą dobrze znamy) na salę pełną zawodników z innych klubów, sprawdzić swoją zaciętość, siłę i umiejętność znoszenia porażek, zaznajomić się ze specyfiką zawodów i profesjonalnych walk odbywających się pod okiem sędziego. Nie każdy klub jeździ ze swoimi podopiecznymi na zawody. Wiąże się to oczywiście z nałożeniem na trenera obowiązku wypełnienia formalności związanych z uczestnictwem dziecka w zawodach oraz poświęceniem dnia / dwóch dni na obecność podczas owych zawodów.

3. Uczestnictwo w obozach i koloniach sportowych. Nasi trenerzy zbierają również grupę chętnych młodych zawodników i wyjeżdżają razem z nimi na obozy sportowe do różnych miast. Oprócz zmagań sportowych na macie wyjazdy oferują dzieciakom inne atrakcje, m.in.: basen, boiska sportowe, paintball, gry terenowe, baloniadę, wyjścia np. do papugarni. Wyjazdy obejmują pełne wyżywienie, transport, ubezpieczenie.

4. Wspieramy trenujące rodziny, oferując ulgę rodzinną w postaci niższej ceny, gdy trenuje u nas rodzeństwo bądź rodzic(e) w grupie dla dorosłych, a ich dziecko bądź dzieci w grupie kids lub innej.

5.Możliwość odbywania treningów personalnych 1 na 1 z trenerem, aby przyspieszyć progres na macie lub sprawić sobie dodatkowy ruch w trakcie weekendu. Istnieje również możliwość treningu w konfiguracji: dwójka dzieci na 1 trenera. Często zdarzają się takie sytuacje, że na trening personalny dziecko chce uczęszczać z bratem/siostrą lub najlepszym kolegą/koleżanką.

6. Dzieci trenują również w kimonach, czyli profesjonalnym stroju do BJJ. Co jakiś czas odbywają się nominacje na wyższe pasy co motywuje dzieciaki do progresowania i podbudowuje ich samoocenę.

DOŁĄCZ DO NASZEJ SEKCJi

Treningi GRUPOWE BJJ DLA DZIECI I JUNIORÓW

01

BJJ JUNIOR
11-15

Poniedziałki, środy 17:15 

02

BJJ DZIECI
6-10 lat

Poniedziałki i środy 16:15

03

BJJ JUNIOR
zaawansowani

Piątki 17:00

ZAPISZ SWOJE DZIECKO JUż DZIś
Trener Jakub Huczuk jiu-jitsu