BJJ DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

TRENINGI BRAZYLIJSKIEGO JIU-JITSU, GRAPPLINGU, SZTUK WALKI DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH W TORUNIU.

Obalenie z haczykiem za noge, brazylijskie jiu-jitsu

W Copacabana Toruń skupiamy się na zgłębianiu tajników Brazylijskiego Jiu-Jitsu, grapplingu, submission fightingu z elementami zapasów. Co to jest BJJ i dlaczego wg. nas jest to najfajniejsza i najskuteczniejsza sztuka walki 1 vs 1, przeczytacie trochę więcej na naszej stronce. Natomiast na własnej skórze poczujecie, gdy tylko wpadniecie do nas na treningi. 

Dla młodzieży i dorosłych w Copacabana Toruń mamy dwie dedykowane grupy: grupę początkującą oraz grupę zaawansowaną. Osoby nowe, które nie miały wcześniej styczności ze sportami walki uczęszczają na grupę początkującą. Również osoby po dłuższej przerwie i ci, którzy nie trenowali bezpośrednio BJJ powinni zacząć od grupy początkującej. W zależności od tego, czy trenowałeś już coś wcześniej (BJJ, MMA lub inną pokrewną sztukę walki jak judo, zapasy, czy tradycyjne ju-jitsu) i czujesz się na siłach, możesz po konsultacji z trenerem bardzo szybko przejść do grupy zaawansowanej. Zajęcia sztuk walki dla początkujących w naszej sekcji BJJ odbywają się 2 razy w tygodniu, zaawansowani natomiast mają możliwość ćwiczyć 5 razy w tygodniu + wolne maty.

Oprócz zajęć grupowych wpisanych w grafik organizujemy również tzw. wolne maty, które są nieobowiązkową formą treningu. Zazwyczaj odbywają się w weekend, gdzie spotykamy się poćwiczyć techniki, przetrenować ostatnio zdobytą podczas zajęć wiedzę, stoczyć walki, podrillować.

Często grupowo wybieramy się na różnego rodzaju seminaria, gdzie poszerzamy swoją wiedzę i czerpiemy doświadczenie od znanych w Polsce lub na całym świecie zawodników i czarnych pasów w BJJ. Jest to również okazja, aby wyjść poza strefę swojego komfortu, mierząc się na macie z przeciwnikami spoza swojego „rodzinnego” klubu. Wiadomo, że jest to zawsze większe wyzwanie – trenując ze sobą nawzajem długo na macie, poznajemy swoje triki, zagrywki, mocne i słabe strony. Walcząc z nieznajomym, takiej wiedzy już nie posiadamy.

Nasi trenerzy oferują również treningi personalne, z których możesz skorzystać, chcąc doszlifować daną technikę, nadrobić zaległości po długiej nieobecności na zajęciach grupowych, przyspieszyć swój progres, czy zindywidualizować trening pod siebie i swoje możliwości, nie stresując się poziomem i tempem pracy grupy. Treningi personalne to też dobra opcja w momencie, w którym nie pasują Ci z góry określone godziny zajęć grupowych, ponieważ pracujesz zmianowo lub popołudniami realizujesz inne ważne zajęcia.

Nasi zawodnicy często startują w zawodach, na których towarzyszą im i wspierają dobrą radą trenerzy. Zawody to idealne miejsce, by sprawdzić swoje siły w BJJ. 

Tak to z grubsza wygląda u nas. Dowiedź się więcej o samej specyfice BJJ. 

BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU, GRAPPLING TRENUJEMY ZARÓWNO GI (w kimonach) JAK I NO-GI (bez kimon)

CO MUSZĘ MIEĆ NA PIERWSZY TRENING BJJ? JAK SIĘ UBRAĆ?

BJJ jest sportem, w którym w zasadzie nie potrzebujesz specjalnych akcesoriów, szczególnie gdy jesteś początkującym zawodnikiem. Na pierwsze zajęcia w grupie początkującej wystarczy, że ubierzesz wygodny, sportowy strój (spodenki/legginsy, koszulka/rashguard), zabierzesz ze sobą klapki (aby przejść z szatni na salę – na macie ćwiczymy na boso) oraz butelkę wody. Jeśli potrzebujesz, zabierz również rzeczy do kąpieli, aby po treningu skorzystać z prysznica. Czasami zdarza się, że początkujący zawodnicy ćwiczą dodatkowo np. w ochraniaczu na zęby, czy stabilizatorze na kostkę – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

W momencie gdy zaczniesz chodzić na grupę zaawansowaną, potrzebne będzie kimono, które zakupić można on-line. Z doborem odpowiedniego rozmiaru pomoże Ci trener lub koledzy z maty. Wystarczy przymierzyć kimono kolegi w szatni i sprawdzić jaki rozmiar będzie dla Ciebie dobry.

TRENINGI BJJ - JAKI TO
KOSZT?

Koszt treningów BJJ jest stosunkowo niewielki. Wlicza się w niego składka członkowska, która w Copacabana Toruń wynosi 140 zł na miesiąc. Jeśli trenujesz w grupie zaawansowanej, potrzebujesz kimono, którego cena wynosi ok. 250-400 zł (spytaj trenera o klubowe kody rabatowe do sklepów!). Takie kimono na pewno posłuży Ci dobrych kilka lat na macie, także można traktować go jako wydatek jednorazowy. Zapewne, gdy tylko wkręcisz się w ten sport, będziesz chciał mieć ich więcej. 😉 Natomiast na start wystarczy tylko jedno.

CZY WARTO TRENOWAĆ BJJ?

Oczywiście, że tak! Jest to sport, który rozwinie Twoją siłę, wytrzymałość (zarówno psychiczną, jak i fizyczną) w walce, odporność na ból, zaciętość, wymusi trzeźwe myślenie podczas długiego i wyczerpującego wysiłku. Długo trenowany pozwoli myśleć logicznie, taktycznie i szybko, odpowiednio do zaistniałej sytuacji. BJJ dobrze rzeźbi ciało i przygotowuje kondycyjnie do innych sportów. Jako że jest to sport chwytany, wymaga wytężonego myślenia w trakcie walki, aby dobrze zastosować odpowiednią technikę kończącą, tym samym poddając przeciwnika. BJJ warto trenować również jako dyscyplinę dopełniającą np. ćwicząc MMA, wskazane jest poznać również zaawansowane techniki walki w parterze

BJJ to skuteczna forma samoobrony, także treningi przydadzą się nie tylko na zawodach, ale również w życiu codziennym. Dzięki BJJ wiedzieć będziemy jak skutecznie się obronić, odeprzeć atak, niekoniecznie wyrządzając agresorowi trwały uszczerbek na zdrowiu. Jak się wyswobodzić z uchwytu przeciwnika, unieruchomić go i pokonać nie robiąc mu znaczącej krzywdy? Zapraszamy na zajęcia grupowe, indywidualne lub kurs samoobrony do Copacabana Toruń po właśnie taką wiedzę.

Brazylijskie Jiu-Jitsu to świetna forma na spędzanie wolnego czasu. Dla naszego teamu jest to wielka pasja, którą mamy nadzieję, zaszczepimy również w Tobie. Sport, jakim jest BJJ daje wielką satysfakcję – im jesteś bardziej zaawansowany w tym co robisz, tym masz wyższy pas, który otrzymujesz podczas promocji na wyższe stopnie (promocje odbywają się na zakończenie każdego półrocza). Możesz również mierzyć się z innymi przeciwnikami na zawodach oraz zdobywać tytuły i nagrody zarówno na poziomie krajowym, jak i światowym.

Dodatkowo BJJ to sztuka walki stosunkowo mniej kontuzyjna od innych sportów, oraz niewymagająca dużych nakładów finansowych. Żeby zacząć potrzebujesz tylko wygodny strój sportowy.

DOŁĄCZ DO NASZEJ SEKCJI

Treningi BJJ/GRAPPPLING dla dorosłych i młodzieży

01

BJJ Początkujący

Wtorki i czwartki 18:00 (No-gi, bez kimon)

02

BJJ ZAAWANSOWANI

Poniedziałki 18:30, czwartki 19:00

 

03

No-Gi/Grappling

Środy 18:30, piątki 18:00

ZACZNIJ TRENINGI JUż DZIś
brazylijskie jiu jitsu toruń samoobrona mistrzyni świata sylwia wierzbowska